Mesin basuh yg lembut pada pakaian

awak2 semua tau takmesin basuh apa yg basuh baju lembut2 je? Anak sy kulit dia sensitif sikit, takboleh pakai sabun banyak2 nak bg lembut, tp kalau takpakai sabun pulak baju lepas dah kering kain tu jd taklembut. so kalau boleh nak carik mesin basuh yg basuh lembut2 je, takpayah pakai sabun banyak2 tp baju tetap jadi lembut n bersih lepas dah basuh.

hmm ada ke mesin yg basuh baju lembut lembut saya rasa semua mesin sama je kan

saya guna mesin basuh samsung so far ok je baju semua lembut tak pernah pulak koyak disebabkan mesin

Kne make sure lepas basuh je, tub awk tu terus basuh… Klu x, baki cucian sebelumnya mmg akan melekat kat baju

Ade je msin basuh yg gentle utk baju… Especially yg ade anak kecik… Zaman maju dh skrg hihi

yess… lgipun pntg jugak utk kite pilih detergent yg sesuai, so that tkde la bila guna je rasa gatal2.

this one pun btul… if x memang merenyam laa kulit

1 Like

Kann. Nsib baik la ada tgk washer skrg ni cukup canggih dah… Xde la risau sngt

Rsnye kan, panasonic pnya front load tu bgus… Bsuh pun kejap je tpi sbb ade function tersndiri, baju mmg pristine gila laa

yeke awak guna mesin brand apa tu? maklumlah mesin saya dah agak berusia…

yeke apa je special function dia tuu

Washer tu ade siap2 function utk bunuh bakteria, buang kotor2 mcm stain dari kopi ke kan… Tpi yg best nya guna cold water je

Skrg sy guna panasonic, cma guna 2017 pnya hehe… Klu awk slalu guna auto, better ambik yg latest pnyaa. Sbb bsuh pn skjp je

Ha kann… Dh la jimat elektrik and air, mne je nk dpt kat washer lain :rofl: :rofl: :rofl:

bunuh bacteria? guna apa? ada uv ray ke wahh maju ya mesin zaman skrg

1 Like

mesin saya skrg basuh dalam 45 minit. ok jela takde la lama sangat

Oh yeke, tpi mcm washer yg sy mention tu kejapp je bsuh… 38 minit dh siap tau :smiley:

Haah awk, ada blue light siap siap :smiley: Tpi yg best dia guna air sejuk je… So awk tk bazir energy

Ye, lgi plak jenama ni bukannya bru dkt market… So tkdela rse mcm tk sure nak beli ke tk kan

wow cepat betull. bersih ke basuh laju laju ni