Front load leaking

kenapa ek mesin front load sy boleh leaking? kluar air kat pintu dekan tu masa basuh. Lepas tu dia mcm pause2 masa cuci tu siap kdg2 ada bau hangit. petanda nak kena tukar baru ke tu ye? sy beli mesin tu 2016 brand Sams*ng.

Dulu time dduk dekat rumah bujang pn ada problem yg sama mcm ni, bau hangit smpai kadang2 effect kt baju jugak. Stress je bsuh baju tpi bau hangit.

Blh tahu pkai detergen pencuci jenis apa? setahu saya klu salah pkai pencuci pn boleh jadi bau hangit tu.

Mesin lama rumah mak sye pun leaking gak dulu, cuba check sama ada pam/tangki bocor tak? kadang tu punca kenapa mesin jadi leaking.

saya pun macam ni gak tapi saya punya mesin brand panasonic. tak tahu lah kenapa padahal mesin baru je beli. selalu leaking tapi tak pernah lagi bau hangit lah. awak punya tu macam bahaya je takut meletup pulak nanti… :face_with_raised_eyebrow:

bahaya lah mesin macam ni, tak call customer service ke? btw mesin brand apa tu? takut nanti tengah membasuh tiba tiba meletup je, tak pasal rumah pulak terbakar :tired_face: :tired_face: :tired_face:

eh yeke? panasonic washer jenis apa awak pkai? saya skrg pakai washer panasonic mng tiptop takde problem apa, baju pun wangi gilaaaa dah skrg takde bau bau hangit.

dah pernah contact customer service dah tpi customer service pun tak blh nak settle kan, bila basuh baju tetap leaking gak sikit lepastu still ada bau bau hangit tu. padahal mesin baru je beli time tu belum masuk tahun kedua pun lagi tpi skrg sejak pkai washer panasonic dh settle masalah takde bau2 hangit dah.

dah check drum mesin yg you pakai tu ada problem or jenis detergent yg you pkai tak?

ooo faham, mesin tu memang problem lah tu… awak pakai washer panasonic model mana eh? sebab mak saya ada mengadu katanya mesin panasonic dia bau hangit and air bocor gak. macam tak bagus je brand panasonic ni :woozy_face: :woozy_face:

panasonic front load, takdelah model baru mana. saya pun tak tahu la kenapa, dua kali dah jadi camni. haritu dah contact customer service and dah baiki but lama lama jadi balik. mungkin nak kena beli mesin baru kot? huhu :relieved:

I pakai mesin panasonic yang econavi inverter Blue Ag+ front load tu, dah nak masuk tahun ke 3 pakai memang tiptop. Mesin yg i pkai ni ada features Blue Ag+ yg blh hpuskan 99.99% bakteria mlalui UV light & Ag ion siap pakej sekali dgn prlindungan antibakteria.

Mcm i sejak tukar pkai Panasonic yang ok takde problem, sebelum tukar boleh dikatakan setiap 2/3 bulan sekali mesti mesin buat hal. Pening kepala tiap kali rosak nk kena keluarkan modal untk repair, tak elok elok jgak. Skrg sjak dah tukar mesin mmg tak pernah buat hal, jimat letrik pulak tu. Memang terbaik la Panasonic.

awk ada try cuci or check apa yg patut dkt mesin tk? kadang2 paip tersumbat pun boleh jadi punca leaking jgak, mcm mak saya dlu dh beli mesin lain baru gi hantar mesin lama repair. Sekali tkde rosak apa pun cuma paip tu yg tersumbat banyak sgt habuk tak cuci. Dh tak pasal2 terbeli mesin baru padhal mesin lama elok je smpai skrg lpas hantar kedai.

uish peliknya nama features dia hahaha dah macam nama robot. ni first time dengar. btw mesin panasonic jeke yg ada blue ag ni? mesin jenis lain takde ke? uv light and ag ion tu apa pulakkk? :face_with_raised_eyebrow:

ada je dah check and service byk kali. tapi sama je tak tahu lah kenapa. rasa mcam nak banned je brand panasonic ni, nak beli brand lain dah huhu. serikkkk

Kannn! i pun mula2 dgr cam pelik gak tpi tak kisah sgt la asalkan blh cuci baju i bersih2 i ok je hahaha, setahu i brand panasonic je yg ada features ni buat masa skrg. UV light dgn ag ion tu yg berfungsi untk hilangkn semua bakteria yg ada dkt baju. Ada je mesin jenis lain wakk, blh tgk mesin jenis top load.

Klau awk cri jenis lain blh gak tgk mesin top load, mcm brand panasonic top load washer drum dia luas kedalam so blh isi lbih banyk bju la. Lagi satu yg saya suka pasal mesin top load ni senang tkyah nak tunduk2 time nk basuh & nk keluarkan baju2 tu. Takdelah sakit pinggang ni nk kena tunduk sana sini hahaha

Lah yeke? So far saya dgn family mmg pkai brand Panasonic je, tk pernah ada masalah or rosak ke apa. Tahan lama pulak tu, mcm mesin saya skrg dh nak masuk thun ke3 pakai condition mmg mantap. Yg paling berkenan tu sbb design mesin panasonic ni lawa lawa semuanya.

ohhh macam tu. kiranya panasonic punya mesin ni sesuai untuk orang yang ada family ramai lah kan. aah betul lah tu ada mesin yg tinggi tu, nak keluarkan baju pun tak sampai nak amik. lagi lagi kita yang pendek ni adoiiii