Nak selamatkan baju yang dah rosak

Nak tanya korang lah, korang tau tak macam mana nak selamatkan baju aku yang dah stretch? Baju ni baju kurung aku, mmg lawa dan susah nak cari, harga pun mahal. Kalau boleh nak tanya korang ade cara ke tak? Aku perasan mmg baju aku yang lain pun ade yang jadi macam ni tapi aku tak peduli sangat sebab yang ni baju kesayangan aku.

Stretch yg macam mana tu? Kenapa boleh jadi macam tu? Dia stretch koyak ke ape? Cuba cerita details ke aku yg tak paham? Hahahaha

Selalu aku buang je kalau stretch teruk sgt hahaha… tapi kalau boleh di repair, repair je lah… kalau kotor, basuh je lah

Baju yg dah stretch xleh nak buat apa dah sebab material baju tu dah rosak. Ni mesti mesin basuh putar kuat sngt smpai jadi mcm tu

Stretch ni memang susah dah nak kembali ke bentuk asal baju tu. Baju aku pun lebih kurang sama tapi jadi luntur warna so nampak mcm buruk lama-lama carik

Macam mana boleh scretch?? Masa baju basuh, baju ko semua bergulung, berpintal2 ke bro? Tu yg sampai terkoyak tu? Maksudnya mesin basuh ko dah kena repair atau tukar baru dah tu… abes rosak semua baju kalau macam tu…

Kannn! Pernah jugak jadi macam ni memang mesin basuh problem sebab dia spin mesti tak betul tu…
Kalau pakai front load rasanya tak kan pintal… ni mesti guna top load ni huhuhu

Mesin basuh kalau dah lama sngt mmg putar kuat sampai bergulung-gulung baju. Leceh nak leraikan balik masa nak sidai. Better beli mesin basuh baru je la

Aku pun lagi suka front load dri yg top load mcm x best sngt. Mesin basuh front load boleh feeling2 mcm basuh baju kat dobi haha

Yes betul! Guna top load ni kalau org rendah, memang tak kan sampai nak capai baju paling last sekali sebab dia ke dalam… sebab tu sy suka pakai front load… haha ni sy ingat nak beli mesin pengering sebab nak renovate tempat laundry so kiranya akan ada 2 mesin basuh lah…

Ohh! Ni kot sebab dia punya baju ada stretch! Aiyaaa sayang nya baju koyak sebab mesin basuh! Tak suka macam ni aku dulu tudung koyak ingat sebab dah reput rupanya berpintal2 aku tarik ! Hehe

Mesin basuh front load yg best yg brand panasonic. Ada smart wash guna smart sensor 3Di Inverter yg boleh detect kita punya laundry

Ada jugak survey mesin basuh ni. Nmpk mcm best sebab boleh sense water level n suhu air. Getaran drum pun boleh sense so x ada la kuat sngt smpai boleh stretch baju yg basuh.

Menarik jugak ni boleh detect laundry. Baju yg basuh pun lgi bersih sebab boleh auto adjust cara basuhan tu sekali

Mesin basuh front load yg ni mmg lawa warna silver. Nampak modern gitu. Features pun mcm best je

Haah yg part active speed wash 38 mins je mcm berbaloi beli mesin basuh ni satu. Boleh jimat masa dah basuh baju dari nak tnggu sejam baru siap

Serius la 38 mins je dah completed. Aku guna mesin basuh kat dobi bukan main lama sejam lebih. Jenuh nak tnggu kat situ